Kāpēc vieni mājas lapu izveido par 150 eiro, citi par 10 000?

cilveks-cepums

Katrs, kurš meklējis savam uzņēmumam mājas lapas izstrādātāju, ir pamanījis, ka piedāvātās cenas ir lielā amplitūdā. Tādējādi rodas jautājums – kāpēc vieni mājas lapu izstrādā par 150 eiro, bet citi prasa pāris tūkstošus. Protams, viss atkarīgs no jūsu vēlmēm un mājas lapas unikalitātes. Lai rastos izpratne par to, kā veidojas mājas lapas izstrādes cena, izskaidrošu to vienkārši un pa punktiem.

Noskaties īsu, pamācošu video par 4 galvenajiem elementiem veiksmīgai mājaslapai!

Pamatizmaksas

Nevienu mājas lapu nav iespējams izstrādāt bez tā saucamā hostinga jeb mājas lapas datņu (failu) glabāšanas servera. Hostinga cenas ir dažādas. Piemēram, ja nepieciešams izstrādāt jauna uzņēmuma mājas lapa ar piecām sadaļām un pāris attēliem, cena būs aptuveni 40 euro gadā.

Otrā svarīgā lieta ir domēns jeb adrese (piemēram, www.tavafirma.lv). Domēnu ne vienmēr izdodas piemeklēt atbilstoši vēlmēm, tomēr kombinēšanas iespējas ir plašas. Domēna nomas maksa ir aptuveni 12 euro gadā.

Ļoti populāras ir interneta tiešsaistē (online) izstrādājamās lapas, kuras iespējams izstrādāt ar minimālām priekšzināšanām, ar gada abonēšanas cenu, sākot no 50 eiro. Tomēr, ja vēlaties izstrādāt kvalitatīvu un gaumīgu mājas lapu, eksperimentēt nebūtu ieteicams. Principā pats esat programmētājs, un tālākais ir jūsu paša darbs.

Vēlaties mājas lapu izstrādāt paša spēkiem? Apskati rekomendētās platformas: Raksts

 

Mājaslapas izstrādes izmaksas

Ja tomēr no programmēšanas neko nesaprotat, palīdzība jālūdz programmētājam. Vidēji pieredzējis web programmētājs savu darbu vērtē no 10 eiro stundā. Turklāt tas ir salīdzinoši lēti. Pārsvarā web programmētāji nelielus projektus veido uz dizaina sagatavēm, kas ir laba ziņa maziem un vidējiem uzņēmumiem ar nelielu budžetu. Salīdzinoši nelielai mājas lapas izstrādei ar dizainu, sociālajiem tīkliem, attēlu un video platformu līdz piecām sadaļām ar Content Management System(CMS) jeb satura vadības sistēmu (lietotāja vadības panelis) u.c. nepieciešams līdz astoņām darba dienām (ja e-pastā laicīgi tiek sniegtas atbildes uz saskaņošanas vēstulēm). Minētajiem projektiem summa varētu būt aptuveni 600-700 eiro, ieskaitot nodokļus. Šāda projekta saturs un sadaļas ir pasūtītāja atbildība.

Mājaslapa ar unikālu dizainu

Mājas lapas ar individuāli izstrādātu dizainu parasti izvēlas vidēja lieluma un atpazīstamības uzņēmumi, un vēlas atšķirties no ierastās interneta vides vai vēlas izveidot/ieturēt savu korporatīvo stilu. Ja pirms tam nolēmām uzticēt dizainu programmētājam, tad šajā gadījumā mājas lapas dizainu izstrādā profesionāls dizainers. Atkarībā no dizainera pieredzes un projekta sarežģītības unikālā dizaina sākumcena ir no 300 eiro. Atcerieties, ka izveidotais dizains par funkcionālu jāpadara programmētājam. Šādos projektos izstrādes cena visbiežāk pārsniedz 1200 eiro. Ja vēlēsies, lai dizains pielāgojas mobilajām un planšetiekārtām, kā vecākām interneta pārlūku programmām.  Tomēr jābūt uzmanīgam – nereti unikālie dizaini tiek lejupielādēti no ārvalstu lapām un pasniegti kā pašu izstrādāti.

Mājaslapa ar unikālu dizainu un funkcionalitāti

Šeit runa ir par lielu uzņēmumu mājas lapām, ar darbinieku/lietotāju pieslēgšanās sistēmām, īpašām darba programmām, pakalpojumiem, datubāzēm, sinhronizācijām ar crm, valsts iestāžu mājas lapām, sociālo tīklu lapām u.tml. Cena parasti ir, sākot no vairākiem tūkstošiem.

Citi, cenu veidojošie, faktori

Valodas un sadaļu skaits –  Katra sadaļa ko plānojat programmētājam ir jāizveido. Ja vēlaties vairākas valdoas, tad tās atkal ir papildus sadaļas.

Funkcionalitāte –  Kādi unikāli elementi tiek izstrādāti mākas lapā: cenu kalkulatori, savienojumi ar citu web lapu datubāzēm, kustīgi un interaktīvi baneri, datu padošana un crm sistēmu, lietotāju reģistrācija, sarakstes vēsture, personīgais kabinets utml.

SEO (Search Engine optimization) – mājas lapas pielāgošana interneta meklētājiem, piemēram, Google. Tas ir darbību kopums, ko veic lietpratējs, lai jūsu mājas lapu būtu iespējams viegli atrast, ievadot meklētājā konkrētus atslēgas vārdus. Daudzi programmētāji grēko, atstājot SEO novārtā, un jūsu mājas lapa būtībā ir dreifējošs plosts okeānā. (Kā izveidot Google draudzīgu lapu). Jāņem vērā, ja jums ir esoša lapa SEO imaksas būs obligātas, jo jāveic esošās mājas lapas linku pārnešana.

Saturs – ja jums nav izstrādāts saturs, tas noteikti sadārdzinās projekta izmaksas. Mājas lapas saturu vislabāk izstrādāt ar cilvēku, kurš orientējas interneta tiešsaistes mārketingā vai jau ir strādājis uzņēmumu mājas lapu izstrādes jomā. Nav jēgas ieguldīt lielu naudu tādas mājas lapas izstrādē, kurai ir vājš saturs, kas nespēs ieinteresēt apmeklētāju. Ja vēlaties attēlus vai grafiskus elementus, par tiem arī būs jāmaksā – internetā labas kvalitātes attēlus bez maksas lejupielādēt nav iespējams.

Mārketinga rīki un automatizācija – Ir neskaitāmas mārketinga sistēmas, kuras ievāc datus par apmeklētājiem un to uzvedību, kā arī komunicē ar aptaujām, exit pop-up u.c elementiem. Mājas lapā iestrādā dažādus analīzes, seo un sociālo tīklu kodus, lai automatizētu mārketingu.

Repsonsīvais dizains – Lai dizains adaptētos mobilajām un planšetiekārtām dizainu ir nepieciešams pielāgot. Programmētājs piedāvā populārākās iekārtas un izveido responsīvo dizainu. Jāņem vērā, ka ir 3 populārākie pārlūki un neksaitāmas mobilās ierīces, kuras ir jētestē un jāpārbauda kā izskatās jūsu mājas lapa.

Pielāgošana vecākiem pārlūkiem – Viedojot jaunu dizianu (programmējot) to pārbauda uz populārākajiem interneta pārlūkiem – Crome, Firefox, Internet Explorer, Safari.

Citas jūsu prasības – apmeklētāju pieslēgšanās sistēma, pirkumu platforma, datubāzes un citi specifiski programmēšanas darbi.

Kā redzat, mājas lapu izstrādāt iespējams, ejot dažādus ceļus. Mājas lapas izmaksas būs tik lielas, cik profesionālu vai unikālu jūs to vēlaties. Ja kāds jums sola mājaslapu par 300 eiro, nebrīnieties, ka tās kodā būs nepilnības un problēmas, izskats vairāk atbaidīs nekā pievilks, un nepiesaistīs klientus no Google. Tomēr arī pārmaksāt nav māksla, tādējādi drošākais veids, kā nekļūdīties, ir pajautāt vairākiem izstrādātājiem cenas realizētiem projektiem, kuri jums simpatizē.

Veiksmi!