PrestaShop – Latvijā maz izmantots e-komercijas dimants

ps

Raksts, ko vēlējos jau sen uzrakstīt, un, kas ievadīs rakstu sēriju par PrestaShop. Kāpēc tieši PrestaShop? Ilgi darbojoties e-komercijas tirgū, esmu sapratis dažas nianses. Nianses, kas cilvēkam no malas varbūt nebūs tik aktuālas, bet, kas ilgtermiņā var ļoti ietekmēt jebkuru e-komercijas projektu.

Pirmā nianse – Latvijā pagaidām populāras nav e-komercijas platformas, kas darbojas uz SAS principiem (kā Shopify, kad platforma neatrodas uz klienta servera, bet tiek izīrēts jau gatavs veikals), jo cilvēki baidās par to, vai platformu varēs konfigurēt tā, kā vēlas, vai dati būs drošībā, negribās maksāt lielu mēneša maksu, utt. Un tas ir saprotams. Tad paliek pāri platformas, kas tiek liktas uz sava servera. Tur mums ir izvēle: Magento, WooComerce, PrestaShop, OpenCart vai savs risinājums. Savs risinājums sen vairs nav labs risinājums, jo funkcionāli un risku dēļ reti kurā projektā tas ir noderīgi. WooCommerce ir risinājums, ja e-veikals ir hobijs. OpenCart jau sen sāk atpalikt funkcionāli no konkurentiem. Magento ir super funkcionāli spēcīgs risinājums, bet, diemžēl, praktiski visi labākie eksperti jomā tiek nozvejoti no kompānijām, kā “Scandiweb”, lai strādātu uz ārzemju projektiem, kas spēj maksāt vairāk par lokālo pircēju.

Un visa tā rezultātā, kas mums paliek? Paliek praktiski Latvijā maz izmantots rīks, bet pasaulē ļoti populārs – PrestaShop. Kāpēc PrestaShop? Tāpēc, ka tas ir bezmaksas, funkcionāli pilnvērtīgs un galvenais – viegli ieviešams.  Rakstu sēriju iesākšu ar tādu kā īso reklāmas aprakstu par PrestaShop, lai turpmākajos rakstos jau specificētu konkrētas nianses par šo platformu. Bet nianšu ir daudz, jo platforma jau savā pamatā iekļauj virs 300 funkcionalitātēm, kas ir daudz vairāk nekā jebkura cita e-komercijas bezmaksas platforma.

PrestaShop

PrestaShop ir bezmaksas, atvērtā koda e-komercijas platforma. Programmatūra tiek publicēta ar Atvērtās Programmatūras Licensi (Open Software License – OSL). Tā ir veidota PHP programmēšanas valodā un izmanto MySQL databāžu pārvaldes sistēmu.

p1

Kompānija PrestaShop tika dibināta 2007.gadā (dibināja Igors Šlumbergers un Bruno Levekjē), ar misiju radīt un nodrošināt pasaules līmeņa bezmaksas e-komercijas programmatūru caur atvērtā koda inovācijām. Laika posmā no 2010.gada maija līdz 2012.gada aprīlim, PrestaShop no 17 darbinieku liela uzņēmuma izauga līdz vairāk nekā 100 darbinieku lielam uzņēmumam, izveidojot arī otru ofisa centru Maiami, ASV. 2014.gada martā PrestaShop nodrošināja 9.3 miljonus dolāru lielu investīciju B Sērijas Finansējuma programmā, lai varētu turpināt globālu izplešanos. 2015.gada janvārī kompānija prezentēja jaunu, bezmaksas hostinga programmatūras versiju – PrestaShop Cloud. Kompānijas PrestaShop ofisi atrodas ASV un Francijā, un to finansiāli atbalsta kompānijas: XAnge Private Equity, Seventure Partners un Serena Capital.

PrestaShop divreiz ir atzīta par labāko atvērtā koda biznesa aplikāciju (Packt Publishing’s Best Open Source Business Application), 2013.gadā saņēmusi Eiropas līmeņa Bsoco Award kā labākā aplikācija CMS kategorijā, un novērtēta kā vislabākā atvērtā koda iepirkšanās platforma 2013.gada E-komercijas balvu ceremonijā (EcommerceBytes Sellers Choice Awards).

Pašlaik pasaulē vairāk nekā 250 000 e-komercijas veikali ir veidoti, balstoties uz PrestaShop izstrādātās tehnoloģijas bāzes. Kopumā, PrestaShop uz priekšu kustina aptuveni 9% no visiem pasaules e-veikaliem. PrestaShop atvērtā koda atbalsta grupā apvienoti vairāk nekā miljons programmētāji, online aģentūras un industrijas pārstāvji, kas piedāvā inovatīvus uzlabojumus un piedalās platformas attīstībā. Pateicoties sadarbībai ar tehnoloģiju speciālistiem, PrestaShop piedāvā vairāk nekā 3500 papildinājumu moduļus, kas automātiski var tikt integrēti PrestaShop programmatūrā. Programmatūra ir tulkota 65 pasaules valodās, kas nodrošina vietējam tirgum atbilstošu e-komercijas veikala izveidi.

p2

Avots: Headict.co.uk

PrestaShop piedāvā vairāk nekā 310 programmatūrā jau iebūvētas papildus iespējas, kas palīdzēs tev pārdot vairāk. PrestaShop ir vienīgā e-komercijas platforma, kas ļauj tev bez maksas izmantot simtiem noderīgu papildus iespēju un rīkoties ar neierobežotu preču un datu apmēru.

PrestaShop piedāvajumā ir iekļautas dizaina ziņā izcilas tēmas, lai veikals būtu ātri palaižams. Tēmas ir viegli pielāgojamas, izmantojot Live Configurator, kas nodrošina fontu un krāsu izvēli un nomaiņu. Tāpat ir pieejamas vairāk nekā 2000 profesionāli izstrādātas e-komercijas lapu dizaina tēmas caur PrestaShop Addons veikalu un simtiem tēmu citos tēmu veikalos.

p3

Avots: addons.prestashop.com

 

1. Iespaidīgs veikala “skatlogs”

Produktu ātrā apskate – piedāvā saviem klientiem ātri apskatīt produktus un to aprakstu, kad viņi skrollē pāri produkta attēlam.

Atraktīvi piedāvājuma baneri – izcel atlaides, reklamē kampaņas un citus piedāvājumus ar katrai lapai pielāgojamiem baneriem.

Pievieno produktu grozam ar piepārdošanas iespējam – piedāvā parādīt apstiprinājuma logu, kurā iekļauti bonusa produkti ātrai un efektīvai papildus vai saistītajai piepārdošanai.

p4

Avots: prestashop.com/en/online-store-builder

Produktu lapas izkārtojums – izbaudi defaulto optimizēto lapas izkārtojumu, kas īpaši izveidots, lai veicinātu konversijas rādītāju pieaugumu.

Filtrēta meklēšana – filtrē produktus caur pielāgojamiem atribūtiem, piemēram, cena, krāsa, ražotājs, u.c.

Ērta navigācija – piedāvā saviem klientiem ērtu navigāciju ar pielāgojamām opcijām un profesionālu dizainu.

p5

Avots: prestashop.com/en/online-store-builder

 

2. Droša iepirkšanās programmatūra

Pieņem maksājumus uzreiz – izvēlies no vairāk nekā 50 pasaules klases maksājuma sistēmām. Saņem tiešos maksājumus no visām populārākajām kredītkartēm un debitkartēm, e-čekiem, dāvanu kartēm, u.c. Vari lietot arī Latvijas banklinkus, izmantojot Paysera moduli.

Nodrošini sūtījumus ar populārākajiem kurjerservisiem – piedāvā klientiem jebkurā pasaules malā uzticamu kurjerservisu, instalējot visus iespējamos kurjerservisus un apkalpojamās zonas. Kontrolē loģistikas detaļas, piemēram, izmaksas, balstoties uz pasūtījuma svaru vai preču skaitu, kā arī nosaki piegādes atlaides, vai bezmaksas piegādi no kādas konkrētas summas.

Viegli uzstādāmi nodokļu noteikumi – PrestaShop augstākā līmeņa izsekošanas sistēma ļauj noteikt, kur pasaulē tieši atrodas klients un automātiski aprēķina nodokļus, balstoties uz vietējo nodokļu sistēmu.

p6

Avots: prestashop.com/en/shopping-cart-software

Nevainojams “Check out” – pielāgo “Check out” tuneli, lai radītu ērtu iepirkšanās pieredzi klientiem. Piedāvā klientiem ātro jeb ekspress “Check out”, vai ciemiņa tipa “Check out”. Pieņem pasūtījumus pat pa telefonu.

Integrēti klientu servisa rīki – palielini klientu apmierinātību, izmantojot pasūtījuma atgriešanas vadību, automātiskas klientu kontu izveides un pasūtījuma modifikācijas rīkus. Piedāvā izcilu klientu servisu caur centralizētu klientu menedžmenta sistēmu.

3. Draudzīgs ar mobilo e-komerciju

Vienmēr esi blakus saviem klientiem, lai kur arī viņi atrastos. PrestaShop pamata veikala tēma nāk komplektā jau ar iebūvētu, mobilajai videi pielāgotu un optimizētu iepirkšanās grozu – e-veikals vienlīdz labi tiks atvērts jebkurā mobilajā ierīcē un klienti varēs ērti pārskatīt piedāvājumu un iepirkties jebkurā vietā un laikā.

Piedāvā nevainojamu mobilo “Check out” – piesaisti un konvertē vairāk pircējus tieši no mobilajām ierīcēm, piedāvājot ātru un atstrādātu mobilo “Check out” pieredzi.

p7

Avots: PrestaShop

 

Pārvaldi savu veikalu 24/7 – ērtā veidā pārvaldi visu online veikalu no savas mobilās ierīces, pateicoties pilnībā responsīvajai administrācijas videi. Esi vienmēr informēts par savu biznesa darbību, pat ja atrodies ārpus ofisa.

4. Iebūvēti SEO mārketinga rīki

Iebūvētas SEO iespējas – salīdzinot ar citām platformām, PrestaShop ir integrētas jaudīgas SEO iespējas, kas jau uzreiz ir gatavas lietošanai. PrestaShop saprot, cik nozīmīga ir atrašanās meklējumu rezultātu augšgalā, tāpēc ir viegli pielāgojami “meta titles” un ” meta descriptions”, kā arī ir iespēja izveidot SEO draudzīgus URL.

p8

Avots: prestashop.com/en/ecommerce-seo

Uzvari konkurentus ar “Rich Snippets” – ar izmantoto semantiku, PrestaShop ir pilnībā saskaņota ar schema.org. Tas nozīmē, ka meklēšanas serveri, piemēram, Google, automātiski sapratīs cenu, valūtu, pieejamību, vērtējumu, klientu atsauksmes un citu saistīto informāciju katrai produktu lapai. PrestaShop ir pirmais iepirkšanās grozs industrijā, kas dabiskā veidā integrē schema.org semantiku.

p9

Avots: prestashop.com/en/ecommerce-seo

Sasniedz meklēšanas rezultātu virsotnes ar PrestaShop papildinājumiem – PrestaShop veikalā pieejami desmitiem SEO moduļi. Piešķir savam veikalam maksimālu redzamību ar moduļiem, kas novērš satura dublēšanos, optimizē nosēšanās lapas, palīdz ar iekšējiem linkiem, u.c.

5. Pārvērt datus – pirkumos

Efektīvs kontroles panelis (dashboard) nodrošinās augstākās kvalitātes informāciju no pārdošanas datiem, pasūtījumiem, grozu vērtības, u.c. Tu varēsi sekot līdzi tam, kādi ir tavi pārdošanas dati, salīdzinot ar taviem mērķiem un prognozēm statistikas panelī.

Avots: prestashop.com/en/online-store-builder

Avots: prestashop.com/en/online-store-builder

Skaidri attēloti KPI ļaus izprast tava veikala progresu. Tu saņemsi tādu noderīgu informāciju, kā ieņēmumi no katra apmeklētāja, vidējo summu katram pasūtījumam, pamesto pirkuma grozu skaits un dažādu citu, tavam biznesam noderīgu informāciju.

Izmēri savus panākumus caur detalizētām atskaitēm. Viegli un ātri izveido pielāgotas atskaites, iekļaujot visus nepieciešamos datus. Pārsūti informāciju, ko vēlies analizēt, tikai ar viena klikšķa palīdzību.

Avots: prestashop.com/en/ecommerce-analytics

Avots: prestashop.com/en/ecommerce-analytics

 

6. Pilnībā aprīkoti mārketinga rīki

Izveido preču cenu noteikumus – pārliecini klientus nopirkt vairāk, izmantojot dinamiskus cenu noteikumus, kā piemēram, “Pērc 2 un saņem 1 par brīvu”. Nosaki cenas, balstoties uz pielāgotām klientu grupām, vairāklīmeņu atlaidēm, u.c.

Piedāvā kuponus – izveido klientu atlaižu kodus, kas ļauj klientiem ietaupīt naudas izteiksmes vai atlaides veidā, vai saņemot bezmaksas piegādi. Apbalvo klientus – par pirmo veikto pirkumu, dzimšanas dienās un piesaistot jaunu klientu, caur ieteikumu.

Iedrošini klientus atstāt atsauksmes – parādi, ka vēlies, lai klienti atstātu atsauksmes produktu lapās. Ļauj pircējiem celt tava uzņēmuma uzticamību un uzlabot SEO rezultātus ar unikālo saturu.

Avots: prestashop.com/en/internet-marketing

Avots: prestashop.com/en/internet-marketing

Izveido klientu lojalitātes sistēmu – pārvērt katru apmeklētāju klientā, kurš atgriežas, izmantojot lojalitātes programmas, jauna klienta piesaistīšanu caur ieteikumu un dalīšanos sociālajos tīklos.

Pārvaldi e-pastu mārketingu – sazinies ar pircējiem un uzaicini viņus atgriezties veikalā, izmantojot pierakstīšanos jaunumu listei un automatizētos e-pastus. Ātri izveido klientu bāzi, izmantojot efektīvas e-pasta kampaņas.

Avots: prestashop.com/en/internet-marketing

Avots: prestashop.com/en/internet-marketing

Tas vēl nav viss! Apskati piedāvājumu PrestaShop Addons, kur atradīsi moduļus, kas atbildīs tavām mārketinga vajadzībām: sākot no vēlmju sarakstiem un “dzīvajiem” čatiem, līdz atgādinājumiem par pamestajiem groziem.

7. Globālā e-komercija

PrestaShop ir tulkota 65 pasaules valodās – Vienkārši izvēlies valodu un veic trūkstošos tulkojumus tiešā veidā no administrācijas vides. Pārveido savu veikalu par globāla mēroga biznesu, ar pilnībā lokalizētu saturu, kas ļauj tev pārdot no jebkuras vietas uz jebkuru vietu pasaulē.

Lokalizē valūtu, nodokļus un mērvienības – piedāvā katrai valstij atbilstošu valūtu, nodokļus un mērvienības. Augstākā līmeņa ģeolokācijas iespējas, ļaus tev noteikt, no kurienes nāk tavs klients, lai tu varētu pielāgot vajadzīgo informāciju internacionālai iepirkšanās pieredzei.

Avots: prestashop.com/en/global-ecommerce

Avots: prestashop.com/en/global-ecommerce

Fleksibla un ar lokācijas vietu saistīta loģistika – izstrādā noteikumus internacionāliem pasūtījumiem un piegādei. Nosaki piegādes cenas, kurjerservisus, kam dod priekšroku, pielāgojot piegādes zonas.

Kopsavilkums:

  • Šis ir tikai ievada raksts par PrestaShop, lai saprastu, kas tas vispār ir par zvēru.
  • PrestaShop, ņemot vērā daudzus aspektus, ir ļoti spēcīga e-komercijas izvēle tieši Latvijas apstākļos, veidojot e-veikalus ar plānoto apgrozījumu 100-800 tūkstoši Euro gadā.
  • Ja tas ieinteresēja, gaidi nākamos rakstus, kas vairāk pieskarsies jau tām 300+ iespējām, ko nodrošina PrestaShop.
  • Ja esi izstrādājis vai jau strādā ar PrestaShop, dod kādu ziņu komentāros, iespējams, Tavs viedoklis mums var nodrošināt papildus info nākamajiem rakstiem.