Vai ar Magento var izveidot e-komercijas mājas lapu ar labu dizainu?

cilveks-cepums

Par Magento kā praktiski vienīgo loģisko variantu vidēju un lielu interneta veikalu veidošanai Latvijas apstākļos varētu rakstīt daudz un dikti. Un to mēs arī darīsim, drīzumā veidojot rakstu sēriju par e-komercijas platformām. Bet šoreiz parādīsim dažus no dizaina piemēriem – reāliem pasaules un Latvijas interneta veikaliem, kas veidoti uz Magento platformas.

Nedaudz par Magento platformu

Vai Tu tieši šobrīd meklē un apzini visas pieejamās e-komercijas platformas? Ja tā, tad Tu, visticamāk, zini, ka šādu platformu ir daudz. Turklāt tās viena no otras ļoti atšķiras. Mūsu praksē nu jau par pārbaudītu vērtību ir kļuvusi platforma Magento. Tirgus dati rāda, ka, par spīti tam, ka pēdējos 2 gados Magento tirgus daļa samazinās, jo pieaug Shopify un WooCommerce daļa, Magento platforma tā vai tā ir izmantota gandrīz 30% visu pasaules interneta veikalu veidošanā. Pēdējos gados Magento tiek izmantota aizvien vairāk tieši pasaules lielākajos Retail 500 interneta veikalos, izkonkurējot dārgās e-komercijas platformas, piemēram, IBM, SAP un Oracle.

Pēc izskaidrojuma šim faktam nav tālu jāmeklē – platformā ir praktiski viss nepieciešamais, lai izveidotu spēcīgu e-komercijas resursu, bez pamatfunkcionalitātes platformai ir liels klāsts papildus paplašinājumu (maksas un bezmaksas), to var brīvi un dažādos veidos pielāgot utt. Arī admin jeb galvenā lietotāja rīku panelis pieredzējušiem mājas lapu veidotājiem šķitīs salīdzinoši viegli lietojams, lai arī redzams, ka user expierence administrēšanas daļā pieklibo. Tomēr jau pavisam drīz iznāks sen gaidītā Magento versija 2.0, ar krietni uzlabotu administrācijas vidi. Magento 2.0 iznākšana vispār tiek pasniegta kā viens no galvenajiem 2015. gada e-komercijas notikumiem, jo šīs versijas izstrāde notiek jau vairākus gadus.

Magento platformai ir 2 versijas Enterprise versija (15 500 dolāru/gadā) un Community versija (bezmaksas). Lai arī Enterprise versija nepavisam nav lēta, tai ir attiecīgas priekšrocības – mazliet plašāka funkcionalitāte un pats galvenais – tehniskais atbalsts, kas, veidojot nopietnu biznesu, nav mazsvarīgi.

Magento plusi:

  • platforma ir ļoti plaši izmantota, laika gaitā pārbaudīta, funkcionāli spēcīga un varētu pat teikt varena platforma;
  • plašais lietotāju skaits ir izveidojis arī sava veida komūnu un internetā ir pieejami ļoti daudz manuāļi, forumi utt. par un ap Magento lietošanu. Tā teikt, problēmsituāciju atrisinājums un lietošanas informācija ir rokas stiepiena attālumā, ja vien rokas neaug no vietas kura parasti slēpjas zem biksēm/svārkiem;
  • tā piedāvā simtiem dažādu funkcionalitāšu add-ons;
  • tā ir Open Source, un sekojoši pieejama bezmaksas;
  • Magento piedāvā iespēju izveidot vienā instalācija vairākas veikala versijas (piemēram, dažādām valodām, valūtām, nodokļu likmēm utt.);
  • Latvijā ir ap 100 programmētāju un apmēram 6-7 web izstrādes kompānijas, kas māk instalēt un programmēt Magento platformā.

Magento mīnusi:

  • ja nav pieredzes web lapu veidošanā, būs ļoti grūti veikt individuālo pielāgošanu. Izstenībā nepieciešama arī pieredze ar pašu Magento;
  • plašais funkciju klāsts padara rīka apgūšanu salīdzinoši ilgstošu un nogurdinošu pat viszinātkārākajam iesācējam, un pat pieredzējuši programmētāji bieži sit galvu pret sienu strādājot ar to;
  • Community versijā tehniskā atbalsta nav. Ir jātiek galā pašam vai jālūdz palīdzība tēmas forumos (vai kādam speciālistam).

Pēc šī plusu un mīnusu apkopojuma noteikti ir skaidrs, ka rīks nav vienkāršs, taču ir varens un to ir vērts iepazīt tuvāk! Ja Tev ir pavisam mazs e-bizness, tad varbūt labāk izvēlies PrestaShop, WooCommerce vai Shopify. Bet vidēju un lielu e-komercijas veikalu lapu izveidošanai Latvijas apstākļos citu alternatīvu īsti nav.

Veiksmīgi pasaules Magento dizaina piemēri

Lūk, pāris interesanti starptautiskie e-veikali, kas izveidoti izmantojot Magento:

 

 

Veiksmīgi Latvijā veidoti Magento dizaina piemēri

Lūk, pāris interesanti Latvijā veidoti e-veikali, kam pamatā izmantota Magento e-komercijas platforma:

Vēl nepārliecinājām? Tad, lūdzu, te būs vēl vairāk skaistu Magento dizainu un veiksmes piemēru:

https://www.magentocommerce.com/customer-success-stories/ ! :)