Mājas lapas un interneta veikala izveide par brīvu jeb kā izveidot pašam?

test

Interneta veikalu un mājas lapu platformu: Shopify, Weebly, Wix, Squarespace, Web un WordPress apskats

Ja esi domājis par savu mājas lapas izstrādi vai interneta veikala izveidi, kurā būtu iespējams pārdot preces, varu dot pāris padomus no savas pieredzes. Šis raksts būs noderīgs tiem, kuriem šis ir pirmais bizness vai plāno sākt ar nelielu skaita preču tirdzniecību. Ja gribi ko nopietnāk – raksti mums vai iepazīsties ar šīm interneta veikala platformām rakstā. Ja jums ir daudz brīvā laika, tad varat droši eksperimentēt ar testa interneta veikala izveidi.

Maza reklāma – iesaku apskatīt Mozello – latviešu produkts. Nav nācies ar šo strādāt, bet esmu dzirdējis pozitīvas atsauksmes no cilvēkiem, kuri veido savu pirmo lapu.

Šajā blogā ir gan vadības paneļa attēli, gan video ar interneta veikala funkcionalitāti. Pirms izvēlēties, kādu interneta veikala izveides platformu izmantosiet, noskaidrojiet:

  1. Kāda ir apgrozījuma vai maksājumu transakciju komisija;
  2. Iespējas pieslēgt vietējas bankas un piegādātājus;
  3. Iespējas savienot ar jūsu noliktavas, grāmatvedības vai citām vajadzīgajām sistēmām.

Populārākās bezmaksas mājas lapas un interneta veikala izveides platformas:

Esmu novērtējis interneta platformas skalā no 1 līdz 5, kur 1 ir zemākais, bet 5 maksimālais vērtējums.

Platformu ir ērti lietot un apgūt: 5 no 5
Interneta veikala tehniskās iespējas: 1 no 5
Rekomendētais preču daudzums: dažas preces
Interneta veikala mēneša izmaksas: 59 euro
Cik vienkārši atrast un noalgot platformā specializējušos programmētāju: 2 no 5
Dizains: 3 no 5

Liels un populārs mājas lapu izstrādātājs. Ļoti vienkārši iespējams izveidot dažādu dizainu mājas lapas, iekļaujot video, foto, importētu html un citas opcijas. Dizains kopumā vērtējams kā pietiekami mūsdienīgs. Weebly jums ļauj pietiekami brīvi izvietot lapas elementus, tomēr lapas augšā improvizācija ir nedaudz ierobežota. Foto būs tur, kur ir, un mājas lapas pamatkrāsas tādas, kādas piedāvātas sākumā (kā Webs). Tiesa, ļoti daudz šablonu. Ja vēlēsieties pievienot savu domēnu un atbrīvoties no “izstrādāts bezmaksas Weebly” birkas, tad abonements maksās aptuveni 8 dolārus mēnesī.

screen-shot-2017-01-07-at-10-25-45

Tas ir salīdzinoši lēti. Pro konts maksās ap astoņiem dolāriem. Weebly ir piemērots mazām un vienkāršām mājas lapām. Interneta forumos raksturots kā ļoti draudzīgs SEO. Drošs kompanjons nelieliem projektiem. Piedāvā blog un vienkāršu preču tirdzniecības platformu – tiesa, ja vēlēsieties izmantot tādas iespējas kā pamesto grozu analīze vai kuponi, būs jāšķirās no 500 USD gadā. (sk.video). Piedāvātais kupons Adwords kampaņai Eiropā nestrādā, bet viņi atgriež 30% no abonementa maksājuma, līdz ar to sanāk ļoti lēti. Ļauj jums editēt HTML.

Mājas lapas izveides un administrācijas panelis:

screen-shot-2017-01-07-at-13-22-55

Interneta veikala izveides vadības sistēmas iespējas (apturi video, lai apskatītu detaļas):

Webs.com

Platformu ir ērti lietot un apgūt: 3 no 5
Interneta veikala tehniskās iespējas: 1 no 5
Rekomendētais preču daudzums: dažas preces
Interneta veikala mēneša izmaksas: 13 euro
Cik vienkārši atrast un noalgot platformā specializējušos programmētāju: 1 no 5
Dizains: 2 no 5

Webs piedāvā izstrādāt mājas lapas ļoti brīvi –  attēlu vai video ļauj izvietot praktiski jebkurā vietā. Ir gan bloga, gan interneta veikala platforma – tiesa, ļoti ierobežota un vāja. Webs ir salīdzinoši lēts, tomēr analizējot šo platformu nākas secināt, ka gadu laikā progress ir ļoti minimāls. Ar esošo domēnu (beidzas ar webs.com) mājas lapu lieto bez maksas. Tomēr, ja vēlēsieties vairāk par 5 sadaļām jāizvēlas kāds maksas no variantiem:

screen-shot-2017-01-07-at-10-23-41

Ja man jautātu, kāda tipa uzņēmuma mājas lapai piemērots Webs, es teiktu – uzņēmumam, kuram nepieciešama vienkārša un konservatīva web lapa. Uzreiz var salikt populārāko sociālo tīklu pogas. Tiesa, gribētos no Webs lielāku mājas lapu šablonu izvēli. Īsāk sakot, viss nepieciešamais ir – video, attēli, sociālo tīklu pogas, html, forums, karte.

screen-shot-2017-01-07-at-10-29-51

Iespējas pietiekami plašas vienkāršas mājas lapas uzbūvei.

Interneta veikala izveides vadības sistēmas iespējas

Squarespace.com

Platformu ir ērti lietot un apgūt: 2 no 5
Interneta veikala tehniskās iespējas: 2,5 no 5
Rekomendētais preču daudzums: līdz 100 precēm
Interneta veikala uzturēšanas izmaksas: 24 euro
Cik vienkārši atrast un noalgot platformā specializējušos programmētāju: 1 no 5
Dizains: 4 no 5

Interneta veikala izveides pakalpojumam pieejama tikai maksas versija. Tomēr pirmās 14 dienas ir bez maksas.

screen-shot-2017-01-07-at-11-09-40

Squarespace ir iebūvēta interneta veikala izveides platforma (par atsevišķu cenu), kas ļauj izvietot produktus, noteikt cenas, pārvaldīt pasūtījumus utml. Es teiktu, ka piemērots interneta veikalam līdz 100 precēm. Piedāvātais dizains manā vērtējumā ir pat ļoti mūsdienīgs. Tā vien prasās tirgot Apple aksesuārus, fiksīšus vai simtgadīgas ozolkoka mēbeles. Tiesa, ja Webs un Wix lapu izstrāde ir kā gleznošana, tad Squarespace ir kā strikts skolotājs. Protams, sociālo tīklu pogas, html kodi, video un foto ir brīvi importējami. Piedāvā, manuprāt, ļoti labu blog platformu. Ir plašas iespējas SEO optimizācijai, tiesa, dizaina dēļ lapas ielāde var būt lēna. Mājas lapas izveide notiek uz iepriekš definētiem šabloniem, kur aiz katra elementa var ievietot jaunu elementu. Šim mājas lapas būvētājam ir plaša elementu izvēle, un tas ir funkcionālāks par diviem iepriekš apskatītajiem. Risks – platforma nav tik vienkārša un ērti maināma, tomēr dizaini ir fantastiski – Ja nevēlies kādu no šabloniem būtiski pārveidot – sanāks gaumīga mājas lapas vai interneta veikala izveide.

Jaunu mājas lapas elementu pievienošana:

screen-shot-2017-01-07-at-11-13-10

Interneta veikala izveides vadības sistēmas iespējas

WIX.com

Platformu ir ērti lietot un apgūt: 4 no 5
Interneta veikala tehniskās iespējas: 3 no 5
Rekomendētais preču daudzums: līdz 100 precēm
Interneta veikala uzturēšanas izmaksas: 16 euro
Cik vienkārši atrast un noalgot platformā specializējušos programmētāju: 1 no 5
Dizains: 5 no 5

interneta veikalu izveide

Wix es raksturotu kā dizaina brīvības paradīzi. Pilnīgi brīvi izvieto jebko un jebkur. Ļoti pievilcīgi dizaini ar plašām lapas izveides iespējām. Līdz šim plašākās mājas lapas izveides iespējas.

screen-shot-2017-01-07-at-12-40-09

 

Šajos parametros noteikti ierindoju to virs pārējiem konkurentiem.  Wix noteikti zaudē, ja runa ir par SEO. Internetā lasu diezgan daudz sūdzību par vājiem meklēšanas rezultātiem. Nav atsevišķas blog izstrādes platformas. Wix ir skaists un funkcionāls. Vai atlaides kupons darbojas, nezinu.

screen-shot-2017-01-07-at-12-44-02

Wix ir problēmas ar latviešu valodu, ne visos fontos garumzīmes izskatās labi. Noteikti noderēs, ja jūsu veikals vai mājas lapa paredzēta ārzemju tirgum. Wix pēdējos gados ir daudz ieguldījis attīstībā, funkcionalitātē un dizainā, kas arī redzams video. Interneta veikala izveides funkcijas ir samērā augstas pateicoties Wix paplašinājumiem.

Interneta veikala izveides vadības sistēmas iespējas

WordPress.com (nepieciešama uzstādīšana uz hostinga servera)

Platformu ir ērti lietot un apgūt: 2 no 5
Interneta veikala tehniskās iespējas: 2 no 5
Rekomendētais preču daudzums: līdz 1000 precēm (woocommerce paplašinājums)
Interneta veikala uzturēšanas izmaksas: Maksa par hostingu un domēnu
Cik vienkārši atrast un noalgot platformā specializējušos programmētāju: 5 no 5
Dizains: 5 no 5

WordPress ir atvērtā koda platforma, kas nozīmē ka ir pilnīgi maināma un savienojama ar visdažādākajām sistēmām (ar programmētāja darbu). Noteikti ir sarežģītākais no viesiem, no otras puses, ja māki rīkoties – funkcionāli bagātākais.

WordPress ir viens no top 3 populārākajām mājas lapu platformām. Mūsu mājas lapa arī ir būvēta uz WordPress. Pieejami neskaitāmi dizaini (https://themeforest.net/category/wordpress), tomēr atkal, ja proti rīkoties ar Wordperss un html, tad iespējas ir ļoti, ļoti plašas. Ideāli piemērots bloga rakstīšanai. Visas standarta iespējas – video, foto, sociālie tīkli.

Wordperss piedāvā pilnu lapas pamatkoda ielādi un modifikāciju. To nedod neviens cits no apskatītajiem. Ja izvēlies šo pamatformu funkcionalitātes dēļ, rēķinies, ka zināms laiks paies, lasot pamācības. Neiesaku ķerties klāt pie WordPress bez pieredzējuša programmētāja. WordPress noteikti ir viens no SEO līderiem ar plašām iespējām tiem, kuri māk to lietot. Tomēr rēķinies, ka WordPress noteikti ir pats sarežģītākais.

Wix, Webly, Webs un WordPress brīdī, kad nopērkat abonementu, dod jums kredītu Adwords un Facebook kampaņai. Uzreiz saku, ne visi strādā Latvijā, tādēļ vispirms uzrakstiet platformas uzturētājam un pavaicājiet, vai kredīts Adwords kampaņai strādās.

Izstrādājot bezmaksas mājas lapu vai interneta veikala izveides laikā ņem vērā!

Rēķinieties, ka visas bezmaksas mājas lapu platformas tikai sākumā ir bezmaksas. Ja jūsu projekts augs, būs nepieciešamas papildu funkcijas un arvien vairāk vietas, tas maksās naudu. Ja jūs interesē maza interneta veikala izveide ar blogu dizaina precēm, iesaku Squarespece. Mazs juridisko pakalpojumu birojs vai neliela uzņēmuma vizītkartes tipa lapa – Weebly. Wix – moderna sporta preču interneta veikala izveidei. WordPress – maza un vidēja lieluma uzņēmumiem, kas grib atstāt labu iespaidu par sevi ar interneta veikala izveides palīdzību. Pirms izvēlēties kādu no interneta veikala izveides platformām iesaku izpētīt Google rakstus un atsauksmes, jo īpaši “does wix/webs/… support Latvian language”. 

Otrs padoms – visām ārzemju online izveides platformām (izņemot Prestashop un WordPress) būs problēmas (vai pat nebūs iespējams) pieslēgt Latvijas apmaksu sistēmas kā Swedbank, piegādātājus – DPD, Pakomāti, nerunājot par vietējām grāmatvedības un noliktavas sistēmām. Esiet uzmanīgi izvērtējot, kuru interneta veikala izveides platformu izvēlēsities, un noskaidrojiet par integrācijas iespējām pie sava programmētāja.

Veiksmi darbos un pieseko!